DOŚWIADCZENIE

Witam, jestem Mobilny mechanik samochodowy autostrada a2. Pozwól, że opowiem Ci trochę o sobie.

Dzięki wykształceniu kierunkowemu oraz temu, że mój samochód jest pojazdem rajdowym, zdobyłem doświadczenie jako mechanik samochodowy autostrada a2. Oznacza to, że jeżeli jestem w stanie pod presją czasu i w ekstremalnych warunkach pogodowych naprawić samochód rajdowy, to mogę naprawić również Twój samochód. Myślę, że ten samochód jest bardziej cywilizowany. Będziesz jeździł głównie w miastach i na trasach.

Z tego powodu zdecydowałem, że będę oferował swoje usługi jako mechanik samochodowy mobilny dla tych, którzy szukają prawdziwego profesjonalisty, który ma wiedzę i może pobierać rozsądne stawki.

Naprawy silników

Naprawy silników na autostradzie a2 dostępne od zaraz

Wykonuję wszelkiego rodzaju naprawy z zakresu mechaniki silników. Odbywa się to z najwyższą starannością i precyzją. Co najważniejsze, przyjeżdżam do Państwa do domu 24/7, dzięki czemu nie muszą się Państwo martwić o koszty holowania, nawet jeśli Państwa samochód jest unieruchomiony.

Przegląd i naprawa zawieszenia

Przegląd i naprawa zawieszenia na autostradzie a2, nowy

Sprawdzam stan i bezpieczeństwo elementów zawieszenia. W razie potrzeby wymieniam zużyte i uszkodzone części. Nie ma znaczenia co to jest, wymienię końcówki drążków kierowniczych. A może trzeba zdemontować wahacze i łączniki stabilizatora. Możemy nawet wymienić Twoje koła! Dla mnie najważniejsze jest to, że masz sprawny samochód, który bezpiecznie dowiezie Cię do celu.

Przegląd i naprawa układu kierowniczego

Przegląd i naprawa układu kierowniczego na autostradzie a2.

Na miejscu naprawiam lub wymieniam wszystkie elementy układu kierowniczego. Na miejscu mogę wymienić lub naprawić wszystkie elementy układu kierowniczego, w tym kolumnę kierowniczą, pompę wspomagania, elektryczną i hydrauliczną, przekładnię kierowniczą oraz szynę kierowniczą ….. Jeśli coś nie jest zepsute, proszę o kontakt telefoniczny.

Przegląd i naprawa układu hamulcowego

Przegląd i naprawa układu hamulcowego na autostradzie a2.

Czy masz hamulce bębnowe i tarczowe? Być może padł Ci któryś z czujników ABS (ASR) lub ESP. Wymianie podlegają wszystkie elementy układów hamulcowych. Naprawa może dotyczyć tylko klocków hamulcowych. Może też obejmować pełną wymianę wszystkich elementów układu hamulcowego (w tym tarcz, szczęk i zacisków). Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Wymiana i naprawa układu wydechowego na autostradzie a2 fabrycznie nowego

Wszystkie najważniejsze części układu wydechowego możemy naprawić lub wymienić z dojazdem do klienta 24h. Czasami jest to naprawa, wymiana lub czyszczenie głównego elementu jak kolektor wydechowy, zawór EGR lub sonda lambda. Ale zdarzają się również usterki takie jak filtr cząstek stałych, katalizator, katalizator SCR, przepustnica czy tłumik – wszystkie te elementy są dostępne do natychmiastowej uwagi.

Diagnostyka i naprawa instalacji elektrycznej na autostradzie a2

Padł Ci akumulator? Problemem może być alternator. Może czas na wymianę bezpieczników lub wtyczek. Naprawię to bez względu na przyczynę.

Dostarczanie paliwa za pomocą Mobilny mechanik samochodowy na autostradzie a2

Tak, to również jest moja usługa. Czasami jesteś tak podekscytowany, że zapominasz napełnić bak i nagle znajdujesz się po drugiej stronie drogi. Najpierw musisz określić czy chcesz benzynę czy olej napędowy. Będę również potrzebował ile litrów (minimum 15L). W cenę usługi wliczony jest koszt zakupu paliwa oraz koszt i czas Twojego dojazdu. Im więcej podróżujesz, tym wyższy koszt.

Tuning mechaniczny na autostradzie a2

Być może posiadasz części, które chciałbyś zmodyfikować, ale nie masz wystarczających narzędzi lub umiejętności, aby złożyć je w całość. Nie wahaj się do mnie zadzwonić. Jestem kompetentnym mechanikiem i kierowcą rajdowym. Warto wiedzieć, że jestem zarówno mechanikiem jak i kierowcą rajdowym. Mobilny mechanik samochodowy nowy sprawdzi zmiany w osiągach i dynamice silnika dzięki tej usłudze…na zamkniętym odcinku drogi.

Naprawa samochodów zabytkowych

Naprawa samochodów zabytkowych na autostradzie a2 nowym

Masz stary samochód, który wymaga naprawy? A może dopiero zaczynasz go restaurować, ale niektóre części nie działają prawidłowo lub w ogóle ich nie ma? Zadzwoń do mnie. Chętnie pomogę Ci z każdym problemem mechanicznym związanym z zabytkowymi samochodami. Uważam jednak, że fascynujące jest uczestniczenie w przywracaniu zabytkowego samochodu do jego pierwotnej świetności. Jest to również satysfakcjonujący proces. Myślę jednak, że przywrócenie zabytkowego samochodu do życia będzie ciekawym wyzwaniem i przyniesie wiele satysfakcji.

Holowanie pojazdu - podstawy prawne i porady praktyczne

Pojazd musi nadawać się do holowania w sposób, który nie wymaga kierowania nim ani używania hamulców.

Jak prawidłowo holować samochód

Pojazd holowany kojarzy się zazwyczaj z zepsutym samochodem. To prawda, że holowanie samochodu jest często wykonywanym zadaniem. Istnieją jednak inne sytuacje, w których holowanie pojazdu lub ciężarówki może być konieczne. Holowanie samochodu do celu nie jest łatwym zadaniem dla nikogo. Jeśli jednak Twój pojazd musi być holowany, musisz wiedzieć, jak zrobić to bezpiecznie, aby inni nie znaleźli się w niebezpieczeństwie.

Jeśli nie możesz wezwać pomocy drogowej i musisz holować pojazd, musisz postępować zgodnie z kodeksem drogowym. Nieprzestrzeganie tych przepisów może skutkować nałożeniem kary lub grzywny. Można to jednak obejść. Jak to zrobić?

Faktem jest, że zarówno kierowca, jak i pojazd holujący mogą popełniać błędy podczas holowania. Kierowcy często lekceważą wymogi dotyczące prędkości holowania. Należy pamiętać, że maksymalna prędkość holowania w terenie zabudowanym wynosi nie więcej niż 30 km/h. Natomiast ograniczenie prędkości na terenach niezabudowanych wynosi 60 km/h. Te zasady zapewnią, że nie dostaniesz mandatu lub kary. Policjanci mogą być wyczuleni na tę kwestię.

Częstym błędem popełnianym podczas holowania jest brak sygnalizowania zamiarów przez holowany pojazd. Aby tego uniknąć, kierowca musi sygnalizować, że pojazd zmienia kierunek jazdy lub zmienia pas ruchu. W samochodzie holowniczym nie powinny być również włączone światła awaryjne. Uniemożliwia to kierowcy sygnalizowanie manewru. Zamiast tego powinny być włączone światła pozycyjne. Odpowiednie oświetlenie musi mieć również samochód holujący. Obowiązkowo musi on włączyć światła mijania.

A co z holowaniem samochodu na autostradzie? W tym przypadku nie jest możliwe holowanie samochodu, który nie został zmodyfikowany do holowania na autostradzie. Holowanie na autostradzie jest możliwe tylko przy użyciu pojazdu pomocy drogowej, który został specjalnie zaprojektowany do tego celu. Holowanie jest ograniczone do najbliższego zjazdu i parkingu. Ważne jest, aby pojazd holujący nie przekroczył limitu wagi holowanego samochodu.

Należy również zadbać o odpowiednie oznakowanie i połączenie. Trójkąt ostrzegawczy musi być przymocowany do tylnej części pojazdu będącego w mieście. Powinien on znajdować się po jego lewej stronie. Należy również wiedzieć, w jaki sposób połączyć oba pojazdy. Niespodziewane rozłączenie pojazdów może doprowadzić do tragedii. Zawsze należy upewnić się, że sprzęt, którego używamy do łączenia pojazdów jest bezpieczny. Nie należy używać kabla postrzępionego lub wątpliwej jakości. To samo dotyczy drążka. Należy również zachować odpowiednie odległości. Hak holowniczy wymaga, aby pojazdy znajdowały się w odległości co najmniej 3 m od siebie. Natomiast linka powinna mieć długość od 4 do 6 metrów. Powinna być również dobrze widoczna, aby np. piesi nie przechodzili pomiędzy pojazdem holującym a holowanym. Można tego uniknąć, stosując żółte lub czerwone flagi do oznaczenia liny holowniczej.